czwartek, 24 maja 2012

Plenerowy feszyn - pakujemy sprzęt

Jutro mamy w rozkładzie zaplanowaną sesję nocną, street fashion, editorial. Dawno mody nie było, ale chyba jednak pamiętamy, jak to się robi. Brief jest dość skromny, ogranicza się do charakteru (eleganckie, stylowe, ale niegrzeczne zdjęcia) i klimatu (nocne zdjęcia w mieście).

Wymyśliłem dość specyficzny schemat oświetlenia i ogólny look zdjęć, przez co swój standardowy zestaw sprzętu sesyjnego musiałem nieco zmodyfikować. A wygląda to mniej więcej tak:

Po kolei:
1) Canon 5D mk II - standardowe body przy fotografii mody w moim wykonaniu, ładne wysokie ISO, przyda się przy łapaniu światła zastanego nocą.
2) 17-40/4L USM - raczej jako zabezpieczenie, jakby się zrobiło za ciasno dla innych szkieł, może jakiś szeroki plan się jednak zrobi.
3) 100/2,8L USM Macro - do portretów, zbliżeń, kilka kadrów chcę zrobić jako pogranicze fashion i beauty, a w tym to szkło radzi sobie idealnie.
4) Panther 600 - generator do głowicy, jako główne światełko.
5) Pocket Wizard Transciver (5x) - wyzwalacze do lampek.
6) Speedlighty - 580 i 3 szt. 430 jako dodatkowe źródła światła.
7) 85/1,2L USM - według mojego planu główne szkło do tej sesji, jasne (chcę użyć płytkiej go), ogniskowa pozwalająca przy odrobinie wprawy wykonać prawie całą sesję.
8) Softbox 60x60 - wedle planu ma dać miękkie światło dodatkowe (z 580EX w środku).
9) Standy itp - tutaj siedzą 3 Manfrotto Nano (dla speedlightów), monopod (w połączeniu z asystentką zmienia się w boom), biała parasolka (na wszelki wypadek, jakbym nagle zechciał więcej miękkiego światła).
10) DIY snoot - dłuższy niż te dostępne na rynku, daje odpowiednio wąski snop światła.
11) Bowens Beauty Dish - z dyfuzorem, do niego podpięta głowica Panther Mini - światło główne.
12) Portfele na baterie do speedlightów i pocketów.
13) Filtry - w ilości ogromnej, kolorowe, korekcyjne, ok 120 sztuk :).
14) Akcesoria - tu trzymam dodatkowe baterie (do aparatu, trochę akumulatorów AA), kable, grid na speedlighty, i takie tam różne.

Poza torbą bierzemy jeszcze duży stand (do Pantery), dodatkowe parasolki srebrne i białe.

Sesja już jutro, postaram się w weekend opublikować making of, schematy oświetlenia itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!