czwartek, 8 października 2009

Najlepszy aparat?

Tak się właśnie zastanawiam ostatnio. Już, już pojawiło się światełko w tunelu, Canon po modelu G10 zaprojektował G11 z MNIEJSZĄ ilością pixeli, niż u poprzednika, chyba pierwszy raz w historii cyfrówek się coś takiego zdarzyło... No ale nic fajnego na dłuższą metę się nie stało. Eos 7D, na mikroskopijnej matrycy APS-C ma upakowane 18! megapixeli. Masakra :/. A byłby taki fajny, gdyby miał ich max 12...

W każdym razie, zacząłem się zastanawiać, jak wyglądałaby wymarzona camera dla mnie. Doszedłem do dwóch opcji, ale mają wiele "wspólnych mianowników".

Korpus, ergonomia, przyciski, menu itp: dokładnie tak, jak w Canonie 1D mk III. To sterowanie jest po prostu stworzone dla mnie (i nie jestem tu odosobniony). Ergonomia Canonów jest już legendarna, wykonanie tego modelu też nie daje powodów do narzekań.

Zasilanie: jak wyżej, bateria "jedynki" potrafi wytrzymać kilka dni intensywnego fotografowania, przy dość niewielkiej masie, jak na takiego kolosa.

Matryca: Tu są właśnie dwie opcje: Albo matryca z 5d mkII, czyli FF, tyle tylko, że wolałbym jakieś 16mpx, ale ostatecznie te 22 też nie są takie złe... A druga opcja, to APS-C, trzymające szumy nisko jak 30D, ale mające 10-12mpx.

Autofocus: Żywcem wyrwany z nowego 7D. Jedna z najlepszych rzeczy w tym aparacie, to właśnie autofocus.

Dodatkowe: Kręcenia filmów nie potrzebuję zdecydowanie. Na pewno przydałoby się czasami (do sportu, ślubów...) life view, ale niekoniecznie. Co bym chętnie zobaczył, to wbudowany transmitter do speedlightów, jak w 7D.

Akcesoria itp: Obiektywy - system canon (najwięcej, najlepsze stałki etc), Karty - albo 2 sloty CF, albo CF+SD, jak w 1-ce. Flesze - speedlighty Canona, jednak 580EX II nie wyłącza mi się po szybkiej serii zdjęć, tak, jak to potrafi zrobić SB900 Nikosia.

No, tak by wyglądał taki aparacik... Może sobie kosztować 30k, kupiłbym od razu... Ale raczej nie ma na to co liczyć, napchają tych pixeli znowu od cholery w nowe 1-ki... Czyżby 1Ds mk III miał być ostatnim udanym pro body małoobrazkowym?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!